Termowizyjny przegląd, wycieki, osuszanie

Termowizja to forma poprawy widoczności obiektów w ciemnym środowisku poprzez wykrywanie promieniowania podczerwonego obiektów i tworzenie obrazu na podstawie tej informacji. Termowizja, oświetlenie w bliskiej podczerwieni, obrazowanie przy słabym oświetleniu i są trzema najczęściej stosowanymi technologiami noktowizyjnymi. W przeciwieństwie do dwóch pozostałych metod, termowizja funkcjonuje w środowiskach bez światła otoczenia.

Bardzo podobnie jak oświetlenie w bliskiej podczerwieni, obrazowanie termiczne może przenikać przez czynniki przesłaniające, takie jak dym, mgła i zamglenie.
Termowizja – charakterystyka
Termowizja Bydgoszcz stosuje zaawansowanego sprzętu. Temperatura może być oznaką nadchodzących problemów. Dzięki kamerom termowizyjnym można wykryć problemy, zanim się nimi staną. Ręczne kamery termowizyjne są najlepsze do konserwacji zapobiegawczej, testom elektrycznych i rozwiązywania problemów na linii frontu. Jednakże przegubowe kamery termowizyjne są najlepsze w sytuacjach, gdy potrzebna jest dokładność zarówno z bliska, jak i z daleka, od zakładów elektrycznych po badania i rozwój. Najmocniejsze są kamery montowane, perfekcyjne do zastosowań badawczych, naukowych i inżynieryjnych, umożliwiające ciągłe gromadzenie danych w podczerwieni. Termowizyjny przegląd jest potrzebny w każdej branży, ażeby wykryć niedostrzegalne na pierwszy rzut oka problemy. Ogólnie rzecz biorąc, obrazy termiczne są w skali szarości: biały reprezentuje ciepło, czarny reprezentuje zimniejsze regiony, a różnorakie odcienie szarości wskazują na gradienty temperatur między nimi. Jednakże nowsze modele kamer termowizyjnych dodają do tworzonych przez siebie obrazów kolor, aby pomóc użytkownikom w lepszej identyfikacji wyraźnych obiektów – wykorzystując kolory takie jak pomarańczowy, niebieski, żółty, czerwony i fioletowy.

Warto sprawdzić: termowizja.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.