Świadectwo charakterystyki energetycznej

Powinniśmy uświadomić sobie, że jeżeli chcemy skorzystać z dofinansowania pochodzącego z różnorakich rządowych skryptów np takich jak czyste powietrze to musimy przede wszystkim zlecić wykonanie fachowego audytu takiego jak audyt energetyczny. Jest to audyt wykonywany przez specjalistów, którzy oceniają obecny stan jak też proponują rozwiązania prowadzące do poprawy w zakresie bilansu energetycznego budynku.
Co warto wiedzieć na temat świadectw energetycznych?
Na początku należy zaznaczyć, że świadectwo charakterystyki energetycznej może być wystawione tylko przez osobę posiadającą uprawnienia audytora energetycznego.

Należy tutaj podkreślić, że wykonanie audytu to głównie rozpoznanie stanu technicznego budynku jak też ocena zapotrzebowania na energię oraz ogrzewanie, które wynika w głównej mierze z parametrów technicznych obiektu. Warto dodać jednakże o tym, że taki audyt określający bieżące zapotrzebowanie energetyczne budynku to również propozycje usprawnień, które pomogą zmniejszyć energochłonność obiektu. Warto pamiętać też o tym, że usługa tyczy się nie tylko obiektów wolnostojących, niemniej jednak możemy również skorzystać z rozwiązania takiego jakie świadectwo energetyczne mieszkania. Dzięki takiemu audytowi dowiemy się jakie termomodernizacje wpłyną na poprawę parametrów energetycznych budynku, a zatem będą się również wiązały ze z mniejszymi kosztami dotyczącymi ogrzewania czy także utrzymania optymalnej temperatury przez cały rok. Warto więc skorzystać z takich rozwiązań.

Zobacz więcej: paszport energetyczny.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.