Rekuperacja – korzyści

Tworząc lub remontując dom niewątpliwie warto postawić na rozwiązania, które są wydajne, energooszczędne, jak także charakteryzują się długą żywotnością oraz niezawodnością. Dlatego też tak często wybierana jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna połączona z odzyskiem ciepła, która daje liczne korzyści, między innymi redukcję wydatków przeznaczonych na ogrzewanie budynku w zimie.
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – co należy wiedzieć na jej temat?
Na początku musimy wyjaśnić, że jeżeli już są osoby, które zastanawiają się, co to jest rekuperacja, to powinny wiedzieć, że jest to wentylacja mechaniczna, która pozwala na odzyskiwanie energii cieplnej ze zużytego powietrza, które kierowane jest na zewnątrz budynku.

Pozyskane w ten sposób energia służy do ogrzania powietrza dostającego się dopiero do budynku, równocześnie powietrze zużyte a także świeże pozyskiwane z zewnątrz nie miesza się. Konsekwencją tego procesu jest to, że wydajemy mniej na ogrzewanie budynku, czyli poprawiamy efektywność energetyczną obiektu. Trzeba wspomnieć też o tym, że rekuperacja może być montowana w budynkach nowo powstających, niemniej jednak możemy też korzystać z usług firm, które zajmują się montażem w już istniejących obiektach. Dodatkowo, jest to także system wydajny, energooszczędny jak też ekologiczny, który będzie nam służył przez bardzo długie lata w sposób bezawaryjny. Pamiętajmy także o tym, że nowoczesne systemy instalacji wentylacyjnej na prawdę często wyposażone są filtry, które usuwają z powietrza pobranego z zewnątrz na przykład pyły zawieszone.

Więcej: rekuperacja

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.