Program czyste powietrze – kto może skorzystać?

O ile potrzebujemy dofinansowania do zaplanowanych prac modernizacyjnych w naszym domu, to zdecydowanie warto skorzystać z rozwiązań takich jak program czyste powietrze. Jest to program rządowy, który pozwala na zyskanie dofinansowania w głównej mierze do instalacji i nowoczesnych rozwiązań w zakresie systemów grzewczych np takich jak pompy ciepła czy także ogrzewanie podłogowe.
Jak zmodernizować budynek, ażeby jego eksploatacja była tania?
Głównie musimy postawić na rozwiązania innowacyjne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska a więc np taki jak instalacje fotowoltaiczne czy również zyskujące coraz większą popularność pośród inwestorów pompy ciepła.

Oczywiście takie instalacje to wysokie koszty, dlatego też warto korzystać z rozwiązania takiego jak dotacja czyste powietrze. Jest to rządowy program, który przewiduje dofinansowanie dla właścicieli budynków jednorodzinnych, którzy pragną wprowadzić termomodernizację w głównej mierze w zakresie instalacji pomp ciepła fotowoltaiki, niemniej jednak też ocieplenia budynku czy również wymienienia nieszczelnych okien i drzwi wejściowych czy też bram garażowych. Należy natomiast pamiętać o tym, że zyskanie takich dotacji to między innymi poprawne wypełnienie wniosku, niemniej jednak również zgromadzenie wymaganej dokumentacji. Dlatego też coraz więcej osób zainteresowanych takimi dotacjami korzysta z pomocy specjalistów, którzy oferują wypełnianie wniosków czyste powietrze, ale także fachowe doradztwo kompletowanie potrzebnej dokumentacji czy także rozliczenie z uzyskanej dotacji.

Zobacz także: dotacje czyste powietrze rzeszow.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.