Ogrzewanie – folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza ma zastosowanie głównie w przypadku ogrzewania podłogowego. Można ją natomiast wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one tylko montażu.

Czas sprawdzić bardzo ważne zastosowania takiej folii oraz jaką najlepiej wybrać do własnego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze stosuje się przede wszystkim w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Gwarantuje to duże bezpieczeństwo i wytrzymałość. Całkowicie wodoodporna zapewnia całe uszczelnienie w sytuacji zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym albo zmiennym Istnieją także folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować również w przypadku ogrzewania sufitowego lub ściennego. Daje to bardzo duże sposobności w przypadku na przykład. samochodów mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje na prawdę dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko zależy od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami musimy dopasować własne wymagania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam istotne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona około 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym należy mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to z pewnością komfort mieszkańców domu. Jeśli wyłącznie decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Zobacz również: folie grzewcze na podczerwień.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.