Ochrona to podstawa

O tym w jaki sposób ważne jest przestrzegania zasad BHP nie powinno się nikogo przekonywać. Aktualnie świadomość zarówno pracodawców w jaki sposób i pracowników rośnie, wobec czego zagadnienie ten przestaje być kłopotem.

Powinno się jednakże pamiętać, że samo Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie jest podstawową istotną rzeczą. Należy pamiętać, że zwłaszcza odzież ochronna powinna być odpowiedniej jakości. Dlatego też należy zastanowić się, czy jest opłacalne nabywać najtańsze rękawice robocze (tzw. „wampirki”), które najprawdopodobniej przetrwają maksymalnie jeden dzień, czy dużo lepiej wyłożyć nieco większe pieniądze na zakup rękawic nitrylowych.

W ogólności, ochrona rąk jest bardzo na prawdę ważna. Nikt nie chce doznać jakiegokolwiek uszczerbku, jednak to właśnie przy rękach dylematy są największe. I tak, głównie powinno się wystrzegać się pracy w jakichkolwiek rękawicach korzystając z wszelkiego rodzaju wiertarek czy młotów udarów. Z drugiej strony, spawacz nie może chodzić w zwykłych, syntetycznych rękawicach, bo te spalą się szybciej niż zostały nałożone. Dla spawacza należy kupować jedynie rękawice skórzane, bo te, jako jedne z nielicznych, faktycznie chronią przed gorącymi odpryskami i innymi niebezpiecznymi rzeczami.

Dbając o rosnącą znajomość przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, część pracodawców i przedsiębiorców zapomina o tym, jak istotna jest ochrona rąk. Dlatego także pamiętajmy i przypominać (albo własną pracą dbać) o odpowiednich rękawicach i wszystkich uwarunkowaniach pracy na danym stanowisku. Pomoże to zachować bezpieczeństwo dla wszystkich.

Źródło: rękawice robocze.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

Has one comment to “Ochrona to podstawa”

You can leave a reply or Trackback this post.
  1. Marcelina - Luty 19, 2015

    Ciekawie napisany artykuł, jaki jest bardzo wartościowy. Gratuluję pomysłu.

You must be logged in to post a comment.