Maty grzejne pod prysznic

Jeśli myślimy o instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego, to pozostaje nam wybranie odpowiednich elementów takiej instalacji, takich jak kable grzewcze a także maty. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod prysznicem może być z powodzeniem stosowane bardzo podobnie jak w innych pomieszczeniach, musimy jednak wybrać maty o odpowiednich parametrach a także stosownie zaizolowane przed niekorzystnym działaniem wilgoci.
Wybór maty grzewczej do łazienki – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że producenci mat grzewczych oferują również maty przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach mokrych takich jak łazienka.

Ogrzewanie podłogowe pod prysznicem bez brodzika wymaga wykorzystania mat, które spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a więc są w prawidłowy sposób zabezpieczone są przed niekorzystnym działaniem wody. Warto zdawać sobie sprawę natomiast o tym, że sama instalacja zabezpiecza maty przed wilgocią, ponieważ używa się zarówno wylewkę, jak także warstwę kleju służącego do montażu. Należy wspomnieć także o tym, że maty grzewcze powinny być wybierane pod względem rodzaju pokrycia podłogowego, a zatem w sytuacji płytek należy wybrać matę o większej mocy grzewczej niż w przypadku podłóg drewnianych. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem to przede wszystkim wysoki komfort termiczny. Warto mieć na uwadze o tym, że w tym typie ogrzewania ciepło rozprowadzane jest równomiernie na kompletne pomieszczenie przez podłogę. A dodatkowo, taki przyszłościowy system grzewczy operuje na niższych temperaturach niż tradycyjne z użyciem kaloryferów.

Zobacz również: Mata grzewcza pod wanna.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.