Branża budowlana – dodatkowe uprawnienia

Jeżeli chcemy dostać dodatkowe uprawnienia w branży budowlanej, to powinniśmy zapisać się na egzamin na uprawnienia budowlane, który organizowany jest przez polską izbę Inżynierów Budownictwa. Termin egzaminu jest taki sam dla wszystkich umiejscowienia, ponadto składa się z dwóch części, a mianowicie egzaminu pisemnego oraz egzaminu ustnego zdawanego przed komisją kwalifikacyjną.
Co warto mieć świadomość tego na temat egzaminu na uprawnienia w branży budowlanej?
Głównie osoby, które pragną poszerzyć swoje kompetencje i uzyskać dodatkowe uprawnienia w branży budowlanej powinny mieć świadomość, że do egzaminu na uprawnienia budowlane mogą podejść jedynie osoby, które spełniają kryteria ustalone w przepisach budowlanych.

Te kryteria dotyczą odpowiedniego tytułu naukowego, średniego bądź także wyższego, jak także posiadania należycie długiego stażu w biznesie budowlanej przykładowo w biurze projektowym czy też na placu tworzenia. Osoby, które spełniają te wymogi, mogą zapisać się na sesję egzaminacyjną. Warto być świadomym także o tym, że uprawnienia budowlane mogą być wydawane w formie bez ograniczeń, jak także ograniczonej do typowych małych budynków, detale znajdziemy w przepisach prawa budowlanego. Przed przystąpieniem do egzaminu pozostaje nam jeszcze wybrać odpowiednią specjalność, ponieważ uprawnienia dzielą się na uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi, niemniej jednak w obrębie nich wyróżniamy jeszcze szereg specjalności, np specjalność instalacyjną, inżynieryjną czy także konstrukcyjno-budowlaną.

Więcej informacji na stronie: uprawnienia budowlane.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin

You must be logged in to post a comment.